Menü
HABERLER
Quick Havya İstasyonu

Quick Havya istasyonu

Quick Havya istasyonu çeşitleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi ve Görsel için tıklayınız:

 

Quick Havya istasyonları ve Quick Lehimleme sistemleri ürünleri piyasadaki tanınmış en kaliteli ürünlerdendir. Quick markası adı altında birçok ürün bulunmaktadır. Quick Havya, Quick Lehimleme, Quick Duman Emici Sistemler, Quick Sıcak Hava İstasyonları, Quick BGA Rework Sistemler, Quick Havya Uçları vb.

KALEM HAVYA UÇLARI, BAKIMI VE GÜVENLİK

Elektronik malzemelerin çoğu ısınınca bozulabilir. Bu nedenle entegre, küçük diyot ve transistor gibi ısıya dayanıksız malzemelerin lehimlenmesinde düşük güçlü havyalar tercih edilmelidir.

Kalem havyalara değişik uçlar takılabilir ve böylece ihtiyaca tam uygun uç elde edilebilir. Kalem havyaların uçları bakır, dökme çelik, alüminyum-bakır alaşımı gibi maddelerden yapılmaktadır.

Kalem havyalar yavaş ısındıkları için çalışma sırasında genellikle fişe takılı bırakılmakta ve sıcak kalmaktadır. Bu yüzden kalem havyanın ucu temas ettiği yerlere zarar verebilir. Elle dokunmak, vücudun herhangi bir yerine değdirmek yanıklara sebep olur. Ayrıca giysilere ve eşyalara da zarar verebilir. Bu nedenle havya rastgele bırakılmamalı, havya altlığında tutulmalıdır.

Kalem havyalarda havya ucunun uzunluğu 3-3.5 cm‘dir. Ancak bu uç uzatılıp kısaltılabilir. Uç kısaltılırsa daha çok, uzatılırsa daha az ısınır. Böylece havyanın çalışma sıcaklığı değiştirilebilir. Havya ucu bir vida aracılığıyla gövdeye bağlanmıştır. Bu vida gevşetilerek uzunluk ayarı yapılabilir. Bu sırada havyanın soğuk olması gerekir. Ucu uzatıp kısaltmada kargaburnu veya pense kullanılabilir.

©2018 - İZGE MÜHENDİSLİK SAN.. Tüm Hakları Saklıdır. TTKobi Hazır Web Sitesi